Veseli Goblin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veseli Goblin

Klub društvenih i didaktičkih igara,maketarstva,kolekcionarstva i druženja.
 
PrijemPortalliTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Epic fantasy

Ići dole 
+5
Ksenija
AngelTormentor
prosigoj
Atriann
Roki
9 posters
AutorPoruka
Roki
Prolaynik
Prolaynik
Roki


Broj poruka : 16
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 1:19 am

Pozz,

Drago mi je sto bas ja otvaram ovaj topic ( Razz ) jer sam zaludjenik sto se tice epske fantastike i srodnih zanrova. Buduci da sam nedavno diplomiirao (engleski) a istovremeno radio i radim vec 3 godine kao honorarni prevodilac, ne pamtim kad sam procitao nesto stvrano dobro, za svoju dusu...bio bih zavhalan ako neko moze da mi preporuci dobru knjigu?
Do sada sam uglavnom citao Roberta Dzordana (Tocak Vremena), Majkla Murkoka, Tolkina, Bruksa, Pracheta...
Je li neko procitao Vukodava??(Semjonov). Izgleda mi dobro...bio sam na sajmu knjiga ali dok sam pokupovao sve recnike i prirucnike nije mi ostalo love za fantastiku Laughing


Poslednji izmenio dana Ned Okt 28, 2007 1:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Atriann
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost
Atriann


Broj poruka : 78
Godina : 38
Location : Strig,Valakija
Datum upisa : 09.10.2007

Character sheet
KOckica sudbine: 1

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 1:31 am

E,moj Roki,,Sta zivot napravi od tebe...Sto se tice fantasy,uzmi Martina(Igra Prestola+),Precet je uvek dobar(humoristicki Domanovic),moja preporuka Hronike Tomasa Kovenanta Nevernika(time se vodim u sadasnjem pisanju),Irving Vels,zbirka njegovih pRICA,Aldous Huxley-Point Counter Point.a za sve 21- preporucujem "Mi deca sa stanize Zoo"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.izvorimagije.com
Roki
Prolaynik
Prolaynik
Roki


Broj poruka : 16
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 1:52 am

Hehe, sta ces, ostarilo se, moj Coa..ali ipak sam uspeo fino da nalupam onog klinca Mejsona, huh? Laughing

Za Martina znam, to cu valjda uspeti da maznem od ortaka..Precet me malo smorio, procitao sam 15-ak njegovih knjiga, neke su urnebesne, neke bas i nisu...cool, thanks Smile
Nazad na vrh Ići dole
prosigoj
Prolaynik
Prolaynik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 2:37 am

obavezno procitaj "ples leda i vatre" od martina .... vidi sa prvom kako ide ali knjiga je vrh
Nazad na vrh Ići dole
Roki
Prolaynik
Prolaynik
Roki


Broj poruka : 16
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: //   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 3:10 am

E, hocu...to cu takodje da maznem od ortaka (izrabljujem ga najstrasnije Twisted Evil )

Je li neko citao ciklus Sanare? Ja jos kao klinac procitao The First King of Shannara i The Sword of Shannara...tek kasnije sam procitao Tolkinovog Gospodara i tu sam se izbedacio jer sam skapirao da je Bruks dosta uzimao od njega...u solidnom broju fantazijskih knjiga se ponavljaju neki litetrarni arhetipovi - da li ste provalili da Utvare prstena lice na one utvare iz Maca Sanare i Dementore iz Harrry Pottera? To mi je malo trulo...svideo mi se i Murkokov Vitez Sudbine...secam se i nekog ciklusa gde je glavni lik bio Elrik od Melnibonea..ali nikad nisam nasao sve delove, biblioteka nije imala...to sam inace gutao na raspustima u osnovnoj skoli..
Nazad na vrh Ići dole
Atriann
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost
Atriann


Broj poruka : 78
Godina : 38
Location : Strig,Valakija
Datum upisa : 09.10.2007

Character sheet
KOckica sudbine: 1

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 11:17 am

Wow,great minds think alike!Mac od Sanare(i ceo ciklus) je rip-off Tolkina i bas mi je krs.Ajde da umesto 4 hobita stavimo 2 patuljka i 2 elfa,i umesto prstena,mac je taj koji treba da se baci u Mount of Doom, ili kako god da se tamo zove.A inace Elrik od Melnibonea je najjaca knjiga ikad, i on (Elrik) mi je jedan od top 3 lika u literaturi.Kad pomenusmo biblioteke,ciklus Elrika se u KG-u moze naci samo u DECIJOJ biblioteci!Odo da je orobim... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.izvorimagije.com
AngelTormentor
Prolaynik
Prolaynik
AngelTormentor


Broj poruka : 1
Location : Stara Pazova
Datum upisa : 28.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 11:54 am

Atriann ::
...moja preporuka Hronike Tomasa Kovenanta Nevernika...
Kovenant je zakon! Jedva cekam da prevedu najnovije nastavke...



PS. Izgleda da ima poroblema sa bojom fonta u quote-u.
Nazad na vrh Ići dole
Ksenija
Prolaynik
Prolaynik
Ksenija


Broj poruka : 9
Godina : 33
Location : Kragujevac
Datum upisa : 10.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 1:46 pm

AHAHAHAHHAH VIDI ChIChU
Nemanja odakle to Roki lol!
evo i ja da se javim na ovom forumu I love you
Nazad na vrh Ići dole
yoip
Admin
yoip


Broj poruka : 157
Godina : 38
Datum upisa : 09.10.2007

Character sheet
KOckica sudbine: 4

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 5:29 pm

AngelTormentor ::
Atriann ::
...moja preporuka Hronike Tomasa Kovenanta Nevernika...
Kovenant je zakon! Jedva cekam da prevedu najnovije nastavke...



PS. Izgleda da ima poroblema sa bojom fonta u quote-u.
Imash problem posto nisam namestio boju slova!Josh sam nov pa mi ne ide sve kako o treba!Ovo mi je prvi forum koj sam napravio!
Nazad na vrh Ići dole
https://veseligoblin.serbianforum.info
djole79
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost



Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeNed Okt 28, 2007 11:44 pm

Slabo to Joco namestas. Daj meni admin porava na par dana da sredim malo forum. Imam iskustva sa forumima jer sam pravio dva a bio sam moderator na forumima od preko 20.000 ljudi na njima...

Elem da se drzim teme...lord_foul ili ti POGLAVAR_KLETNIK mi je najbolji mracni lik Smile
Inace kovenant je kod nas preveden odavno...Sastoji se iz 6 knjiga, dve triologije...
JOrdan je cool ali ako neko ne zna on je umro bog da mu dusu prosti 29 septembra a nije zavrsio zadnji deo knjige...12ti...tako da bice cupavo da to izadje...kaze da je ostavio zeni i sinu na traci kako to treba da izgleda do kraja...12 ti deo ce da ima preko 1000 strana...
Nazad na vrh Ići dole
Atriann
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost
Atriann


Broj poruka : 78
Godina : 38
Location : Strig,Valakija
Datum upisa : 09.10.2007

Character sheet
KOckica sudbine: 1

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimePon Okt 29, 2007 12:04 am

Da si mi ziv i zdrav djole79 Kovenant ima i trecu trilogiju upravo je izasla i kazu da je BOMBA!Prati dogodovstine Tomasove zene i njihovog sina u Domaji iliti Land-u.A neki pricaju kako ce Martin da nastavi Wheel of Time.Inace najjaci antagonista ikad je Darth Vader,on sto je mogao jednom rukom to Lord Foul nije mogao sa obe i nogom pride Cool .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.izvorimagije.com
djole79
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost



Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimePon Okt 29, 2007 12:36 am

da...chuo sam za taj nastavak...al ja to ne rachunam...ovih 6 knjiga su posebna pricha...ovo novo cu da komentarisem kad prochitam Smile

To za martina nisam chuo...chitao sam na jordanovom blogu da ce zena i sin da dovrse knjigu i da imaju sve do kraja isprichano na traci i na papiru jer je jordan znao da nece dugo...i da nece zavrsiti zadnji deo...
Nazad na vrh Ići dole
djole79
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost



Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimePon Okt 29, 2007 12:43 am

Inache upravo chitam treci deo vukodava i naravno da je dobra isto kao i prethodne dve. Izasao je i novi nastavak tocka vremena, sad sam ga uzeo na sajmu Smile Imace sta da se chita ovih dana

E da li je neko chitao zmajeve jahache perna. Po meni je taj serijal skroz dobar, prva tri dela sam prochitao u dahu...jedva chekam nastavak
Nazad na vrh Ići dole
Atriann
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost
Atriann


Broj poruka : 78
Godina : 38
Location : Strig,Valakija
Datum upisa : 09.10.2007

Character sheet
KOckica sudbine: 1

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimePon Okt 29, 2007 12:49 am

Imam ih ja,jedan izdat davno Dragon Riders of Pernn,u izdanju plave ptice mislim,u svakom slucaju,srpsko-hrvatski prevod i taj prevod mi se mnogo vise svidja od ovog koji je sada uradjen...
P.S.
Ako moze Urose da mi posudis Vukodave na citanje,jer ih nisam citao a cuo sam da su OK?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.izvorimagije.com
djole79
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost



Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimePon Okt 29, 2007 5:10 pm

Dobijes cim ih donesem iz beograda Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dark Wanderer
Svakodnevni gost
Svakodnevni gost
Dark Wanderer


Broj poruka : 64
Godina : 33
Datum upisa : 09.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimePet Nov 02, 2007 11:57 am

Ja imam veci deo serijala Wheel Of Time.Od Eye Of The World Pa do Lord Of Chaos.Takodje imam Wheel Of The Time Roleplaying game.Za ove knjige mogu da se zahvalim Atriannu(koji mi ih je prodao po ludacko visokoj ceni Smile ) cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/tide_star
Roki
Prolaynik
Prolaynik
Roki


Broj poruka : 16
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: dd   Epic fantasy Icon_minitimeUto Nov 06, 2007 4:58 pm

Same here, i ja imam Wheel of Time 1 - 6...kod 6. dela sam se smorio i batalio...svaka knjiga ima najmanje 700 strana, treba to procitati...sto ne bi bio problem da je ultra zanimljivo ali smorilo me sto je prosirio pricu u nedogled...imam prvih 5 brojeva stripa, ako neko hoce mogu da posaljem, samo mi ostavite mejl...strip je vrhunski odradjen Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zli Zivadin negativac
Prolaynik
Prolaynik
Zli Zivadin negativac


Broj poruka : 4
Datum upisa : 16.11.2007

Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 10:38 pm

citam stripove uglavnom , nekako imaju vise slika od knjiga . Long Live Zagor Te-Nej
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Epic fantasy Empty
PočaljiNaslov: Re: Epic fantasy   Epic fantasy Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Epic fantasy
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dungeons & Dragons Fantasy Adventure Board Game

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Veseli Goblin :: Druženje :: Knjige-
Skoči na: